محل تبلیغات شما

کار غلط یعنی کاری که خطری انسان را تهدید کند و  موجب ایجاد آشوب می شود و وقتی از طرف فرزندانم باشد لازم است بعضی مواقع با تذکر دادن جلوی این آشوب گرفته شود.

ولی تذکر ندادن یک کار اشتباه از تذکر بد دادن بهتر است پس باید نحوه تذکر دادن را چه به کودکانم و چه در محیط کار را یاد بگیرم.

من تذکر میدهم چون می خواهم خودم آنرا انجام ندهم.

1-تذکری مفید فایده است که خود شخص تذکر دهنده  آنرا انجام ندهد(قصه خرما خوردن بچه و تذکر پیامبرص) اما چون ما خودمان نیز ممکن است چنین اشتباهی را بکنیم پس عملا تاین نوع ذکر دادن بی فایده است  لذا در این مواقع  می توان بجای تذکر دادن اغفال کرد چون ممکن است بچه این کار  غلط را از خود من یاد گرفته باشد و تذکر دادن آن اصلا خود من را زیر سوال ببرد لذا در این مواقع لازم است تا خودم با دیدن این کار اشتباه سعی کنم آنرا تکرار نکنم یعنی به خودم تذکر دهم. مثل خاراندن

پس در مواقعیکه هیچ خطری وجود ندارد تذکر دادن غلط است.

2-اگر ممکن است مورد خطرناکی وجود داشته باشد و لازم شد تذکر داده شود تذکر بایستی با آرامش  و احترام  و زیبا  فقط با ارتباط  بالغ خود با بخش بالغ فرد انجام شود تا فرد قانع شود و کار خطرناک را انجام ندهد( نه پرخاشگری و فحشبرو گمشوغلط)(آقامحمد هادی پسر عزیزم خواهش می کنمدرست).

یا مثلا برای تذکر دادن به همکارت خانم پازوکی سر فرم سیموله .کار غلط

یا یا های دیگر در محل کارم.اربابی، امیدی نژاد، سر صبحانه ، دادو فریاد با شریفی و .کارهای غلط

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها